השתלות שיניים ושיקום פה

השתלות שיניים נחשבות לאחד מטיפולי שיקום הפה הנפוצים ביותר הקיימים כיום. במרבית המקרים, המדובר בשתלי שן ספוראדיים – שתל אחד או שניים, באחרים, השכיחים פחות – בהשתלה של שיני לסת שלמה, ולעיתים, אף שתי לסתות במקביל. ניתן לומר, כי בין אם אנחנו מדברים על השתלה בודדת ובין אם אנחנו מדברים על השתלה נרחבת, השתלות שיניים התפתחו לא מעט בעשורים האחרונים, וכיום, הן מסוגלות לספק מענה גם למקרים, אשר בעבר, לא יכלו להיעזר בפרוצדורה הכירורגית שמטרתה להשלים את השיניים החסרות.

השתלות שיניים נרחבות מול שיניים תותבות נשלפות

עד לפני זמן לא רב, אנשים שסבלו מסכרת, מעשנים ואנשים נוספים, לא יכלו ליהנות משיניים מושתלות קבועות, ובעת אובדן שיניים נרחב, הם נאלצו להסתפק בשימוש בשיניים התותבות הנשלפות. גם אם נניח בצד את הסטיגמה של התותבות הנשלפות כמשויכות ל"קשישים" ואת תחושת חוסר הביטחון אותה חשו אנשים שהשתמשו בהן, השיניים התותבות הנשלפות לא הצליחו לספק פתרון יעיל ובטיח למשתמשים בהן. הם הפריע בדיבור, זזו ממקומן בזמן האכילה, והחשש, שמא, פתאום, בדיוק בזמן הלא מתאים לאדם, הן תחלטנה להיפרד מהחניכיים ולהביך אותו, ליווה כל מי שהשתמש בשיניים התותבות הקונבנציונאליות. כיום, לעומת זאת, השתלות שיניים נרחבות הן עניין שבשגרה עבור מרבית רופאי השיניים המתמחים בהשתלות, ואף מטופל, בלא קשר לגילו, אינו חייב להישאר עם הפתרון המיושן והמסורבל.

השתלות שיניים בירושלים (ובכל מקום אחר) הפכו לבטוחות יותר

חלק גדול מהבעייתיות שיוחסה בעבר להשתלות השיניים, התייחסה לבעיות שכיחות, כגון חוסר בעצם שן. מצב זה היה נפוץ במיוחד אצל אנשים שאיבדו את שיניהם זמן רב לפני ההגעה לבצע השתלות שיניים, ובשל החוסר בשיניים, עצם הלסת נספגה בהדרגה, עד למצב שנפחה לא הספיק כדי לספק לשתל השן מצע יציב. במקרים כאלו, המטופל נדרש לעבור טיפולי השתלת עצם (או, לחילופין, טיפול הרמת סינוס, כאשר החוסר בעצם הלסת היה בלסת העליונה), שהאריכו את משך תקופת הטיפול, הכאיבו למטופל לא מעט, ואף חשפו אותו לזיהומים ולבעיות שונות. כאמור, כל אלה הינם נחלת העבר, וכיום, נדיר מאד לפגוש מטופל שאינו מסוגל לעבור טיפולי השתלות שיניים.

צרו איתנו קשר

04-9590563

התמר 4, יקנעם עילית

מרפאת שיניים- ד"ר חנקין

מרפאה מקצועית ואיכותית ביקנעם. מגוון טיפולי שיניים איכותיים ואמינים בעזרת ציוד מתקדם.